evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion producent video Prodhimi i raporteve video video prerje


Faqja e pare Gama e shërbimeve Pasqyrë e kostos Pasqyrë e projektit Kontaktoni

Këto janë ndër të tjera shërbimet tona

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin dhe prodhimin e videove me shumë kamera. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Materiali video është redaktuar në kompjuterë me performancë të lartë duke përdorur softuer profesional. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Vetëm përmes prodhimit të videove me shumë kamera është e mundur të regjistrohen shumë zona të ngjarjes njëkohësisht në imazh dhe zë. Përdoren kamera me telekomandë. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. Janë prodhuar dhe transmetuar disa qindra reportazhe televizive, video dhe raporte. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave, etj. është e kuptueshme vetëm njëra anë e medaljes. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

Ne mund t'ju ofrojmë prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Për sa i përket arkivimit, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë një sërë përparësish. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Meqenëse disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë komponentë elektronikë, kjo dobësi e mundshme dhe shkaku i humbjes së të dhënave mungon. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Rezultate nga më shumë se 20 vjet proces krijues
Sekstonët kureshtarë: vjedhja në një kantier ndërtimi - Reese & Ërnst në veprim - histori lokale

Tregime lokale: Reese & Ërnst - Vjedhja në një kantier ndërtimi - ... »
"Kryetari Steve Weber në raundin e 4-të të kampionatit ndërkombëtar të shtigjeve të kamionëve në Teuchern në distriktin Burgenland, Saksoni-Anhalt"

"Truck-Trail in Teuchern: Kryetari Steve Weber raporton për një raund ...»
Kundër ankesave: KARTON KUQ për qeverinë! Bashkohuni me demonstrimin në Naumburg më 24 shtator 2023.

Kritika ndaj sistemit: Prezantohet KARTONA E KUQ! Bëhuni pjesë e demonstrimit në ... »
Ngrihuni për drejtësi: NUK DO TË MBYLL GOJEN! Na takoni për demonstrimin në Weissenfels më 25 shtator 2023.

Thyerja e heshtjes: NUK DO TA MBYLL GOJEN! Jini atje në demonstrimin në Weissenfels ... »
Raport televiziv mbi pjesëmarrjen e shkollave dhe institucioneve arsimore në Natën e 4-të Sportive Weißenfels në MBC - Mitteldeutscher Basketballclub në Stadthalle Weißenfels për të theksuar rëndësinë e parandalimit të drogës, varësisë dhe dhunës

Intervistë televizive me vizitorët e Natës së 4-të Sportive ... »
Marrëveshja e nënshkruar për zgjerimin e Muzeut Lützen për një varr masiv dhe memorialin e Gustav Adolf: Administratori i qarkut Götz Urlich dhe kryetari i bashkisë së Lützen mbështeten në financimin dhe kontributin e tyre - Intervistë me Katja Rosenbaum.

Intervistë me Katja Rosenbaum: Administratori i qarkut Götz Urlich dhe kryetari i ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në gjuhë të tjera
tiếng việt ▪ vietnamese ▪ वियतनामी
español ▪ spanish ▪ spænska, spænskt
basa jawa ▪ javanese ▪ جاوه ای
中国人 ▪ chinese ▪ চাইনিজ
english ▪ anglais ▪ angličtina
azərbaycan ▪ azerbaijani ▪ азербејџански
suomalainen ▪ finnish ▪ ფინური
latviski ▪ latvian ▪ lettisk
한국인 ▪ korean ▪ корейська
Русский ▪ russian ▪ ruština
українська ▪ ukrainian ▪ ukrajinski
italiano ▪ italian ▪ taliansky
čeština ▪ czech ▪ ceko
íslenskur ▪ icelandic ▪ islandia
hrvatski ▪ croatian ▪ харвацкая
français ▪ french ▪ fransk
lëtzebuergesch ▪ luxembourgish ▪ 卢森堡语
shqiptare ▪ albanian ▪ albaniż
հայերեն ▪ armenian ▪ ارمنی
қазақ ▪ kazakh ▪ kazašský
Монгол ▪ mongolian ▪ mongoolse
română ▪ romanian ▪ rúmenska
فارسی فارسی ▪ persian farsia ▪ persų persų
bahasa indonesia ▪ indonesian ▪ indonésio
dansk ▪ danish ▪ дански
عربي ▪ arabic ▪ arab
português ▪ portuguese ▪ portugalski
gaeilge ▪ irish ▪ ирландский
polski ▪ polish ▪ 研磨
bugarski ▪ bulgarian ▪ ブルガリア語
македонски ▪ macedonian ▪ المقدونية
nederlands ▪ dutch ▪ olandiż
עִברִית ▪ hebrew ▪ ivrit
magyar ▪ hungarian ▪ венгерский язык
suid afrikaans ▪ south african ▪ afrika e jugut
türk ▪ turkish ▪ turško
eesti keel ▪ estonian ▪ estonio
slovenský ▪ slovak ▪ slovāku
svenska ▪ swedish ▪ orang swedia
Ελληνικά ▪ greek ▪ grieks
slovenščina ▪ slovenian ▪ sloveno
malti ▪ maltese ▪ maltneska
বাংলা ▪ bengali ▪ bengaals
lietuvių ▪ lithuanian ▪ Литва
norsk ▪ norwegian ▪ նորվեգական
ქართული ▪ georgian ▪ seoirseach
Српски ▪ serbian ▪ սերբերեն
deutsch ▪ german ▪ vokiečių kalba
हिन्दी ▪ hindi ▪ հինդի
日本 ▪ japanese ▪ јапонски
bosanski ▪ bosnian ▪ bósnio
беларускі ▪ belarusian ▪ bjeloruski


Revisi kaca sing ditindakake dening Sunday Jian - 2024.02.23 - 10:35:31