evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Talk Show Video Production Prodhimi i raporteve video Prodhimi i video intervistës


Mirë se vini Gama e shërbimeve Pasqyrë e kostos Nga referencat tona Personi kontaktues

Rezultatet dhe rezultatet në lidhje me prodhimin e videos

Festivali Mendl - Luther, Brecht & Frisch - Michael Mendl ka fjalën e fundit -...

Festivali Zeitz Mendl - Luther, Brecht & Frisch - dhe Michael Mendl e ka fjalën e fundit - në manastirin françeskan në qytetin e Zeitz (Saksoni-Anhalt)
Ju lutemi mbështesni videoproduksione të tilla! ... »Kjo ngjarje u regjistrua më 28 gusht 2019 si pjesë e Festivalit Mendl në Zeitz. Michael Mendl (aktor) i cituar nga veprat e Martin Luther, Bertolt Brecht dhe Max Frisch. Ai vetë e kishte fjalën e fundit Beat Toniolo kishte ftuar një pianist, një basist dhe një baterist për të bërë shoqërimin muzikor. Kjo ngjarje kulturore është regjistruar me 7 kamera.

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale e regjistrimit të koncerteve, shfaqjeve teatrore, ngjarjeve, diskutimeve...
për publikim në ueb, TV, në disk Blu-ray, DVDKërkesa të larta por vetëm një buxhet i vogël?

Kjo zakonisht përjashtohet. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Kushtet e kërkuara të ndriçimit nuk ndikojnë në cilësinë optimale të imazhit. Përdorimi i pjerrësive të programueshme të motorit mundëson kontrollimin e kamerave nga distanca dhe kështu kontribuon në kursimin e kostove duke minimizuar kostot e personelit.


Këto përfshihen midis shërbimeve të tjera

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një nga kompanitë e pakta që ofron prodhim video me shumë kamera. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Video incizimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Ne përdorim kamera me telekomandë. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të operohen nga një person i vetëm. Kjo kursen shpenzimet e personelit për ju.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. Janë prodhuar dhe transmetuar disa qindra reportazhe televizive, video dhe raporte. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Në varësi të detyrës, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, ngjarje diskutimi dhe tryeza të rrumbullakëta. Dy kamera ndonjëherë janë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Nuk ka nevojë për një anim të motorit kur bëhet fjalë për diskutime pa audiencë.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos është prerja e videos ose redaktimi i videos. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të veçanta ndaj mediave të tjera të ruajtjes, dhe jo vetëm për arkivim. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Meqenëse disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë komponentë elektronikë, kjo dobësi e mundshme dhe shkaku i humbjes së të dhënave mungon. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Rezultatet dhe rezultatet në lidhje me prodhimin e videos
I kërcënuar, i munduar, i traumatizuar - një banor i rrethit Burgenland

I kërcënuar, i munduar, i traumatizuar - Letra e një banori - Zëri i ... »
Ne nuk jemi minj laboratori - një parashtrim për distriktin Burgenland

Ne nuk jemi minj laboratori - një mendim - zëri i qytetarëve të ... »
Ti je dielli im - video muzikore nga artisti Tommy Fresh

Video muzikore nga artisti Tommy Fresh me titull You are my ... »
Bisedë pranë zjarrit në Naumburg (Hotel Zur alten Schmiede) me Mechthild Reinhard dhe Matthias Ohler

Bisedë pranë zjarrit me Mechthild Reinhard dhe Matthias Ohler në Naumburg ... »
Gara e 15-të e rosave të gomës Zeitz në Mühlgraben në Zeitz për fëmijë nga shkollat ​​fillore dhe kopshtet, raporti televiziv nga Annica Sonderhoff, intervistë me Stafan Pöschel (zot i rosave të gomës Zeitz)

Fëmijët nga shkollat ​​fillore dhe kopshtet konkurrojnë në garën ...»
Disku i qiellit të Nebras: Shfaqje bisede në Arche Nebra me Prof. Dr. Harald Meller dhe Christian Forberg

Lexim i autorit dhe diskutim me Prof Dr. Harald Meller dhe Christian Forberg në ... »
Zhvillimi i një plani së bashku - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Zhvillimi i një plani së bashku - Një banor i rrethit ...»
Koncerti live i Wade Fernandez në Burgwerben ishte një kulm muzikor që pushtoi zemrat e audiencës!

Me tingullin e tij të vlerësuar me çmime, Wade Fernandez bëri ...»
Demonstrata e Zërit të Qytetarëve të distriktit Burgenland në Naumburg

Iniciativa Die Bürgerstimme Demonstrata në tregun e Naumburgut në rrethin ... »
Open Neuland Zeitz - në Zeitz

Open Neuland Zeitz - qytete të vogla, skena e madhe - në Zeitz - raport ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion botëror
ქართული   georgian   גרוזינית
português   portuguese   portoghese
română   romanian   רומנית
中国人   chinese   kiinalainen
azərbaycan   azerbaijani   azerbaijano
বাংলা   bengali   ბენგალური
svenska   swedish   Шведский
lietuvių   lithuanian   litauisk
español   spanish   spanjisht
dansk   danish   дански
čeština   czech   Ċek
magyar   hungarian   húngaro
lëtzebuergesch   luxembourgish   लक्जमबर्गिश
slovenščina   slovenian   sloweens
Монгол   mongolian   蒙
tiếng việt   vietnamese   vietnamština
日本   japanese   japončina
slovenský   slovak   السلوفاكية
עִברִית   hebrew   hebrejština
english   anglais   engleski
türk   turkish   turkkilainen
suomalainen   finnish   芬兰
հայերեն   armenian   örmény
shqiptare   albanian   알바니아
deutsch   german   неміс
فارسی فارسی   persian farsia   ফারসি ফারসি
norsk   norwegian   noors
қазақ   kazakh   kazašský
bahasa indonesia   indonesian   индонезијски
हिन्दी   hindi   hindski
latviski   latvian   người latvia
eesti keel   estonian   естонски
basa jawa   javanese   javanisch
македонски   macedonian   makedonialainen
polski   polish   kiillottaa
bosanski   bosnian   boisnis
Русский   russian   रूसी
nederlands   dutch   holland
Ελληνικά   greek   یونانی
français   french   ֆրանսերեն
українська   ukrainian   ukraiņu
Српски   serbian   serbneska
عربي   arabic   arabisk
hrvatski   croatian   croatian
gaeilge   irish   irlandesi
italiano   italian   италијански
한국인   korean   korejščina
malti   maltese   maltezer
беларускі   belarusian   बेलारूसी
suid afrikaans   south african   јужно Африканец
íslenskur   icelandic   yslands
bugarski   bulgarian   бугарски
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një anëtar i rrjetit evropian të shumë prodhuesve të pavarur të videove. Këta anëtarë përfshijnë gjithashtu Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion .

Revize Haiyan Morales - 2023.03.23 - 09:04:28