evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Снимање на видео кино Видео продукција со повеќе камери видеограф


Почетна страница Нашиот асортиман на понуди Барање за понуда Завршени проекти Контактирајте не

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - професионално снимање на концерти, театарски претстави, настани, разговори по најдобра цена со врвен квалитет...
за издавање на ТВ, веб, Blu-ray диск, ДВДДали се стремите кон високо ниво на квалитет и покрај малиот буџет?

Овие две работи обично не се можни во исто време. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion е исклучок од правилото. Нашите камери се од ист тип и последна генерација, но имаат големи сензори за слика од 1 инчи. Оптималниот квалитет на сликата е загарантиран дури и при тешки услови на осветлување. Програмабилните навалувања на моторот овозможуваат далечинско управување на камерите и на тој начин придонесуваат за намалување на трошоците со минимизирање на трошоците за персоналот.


Нашиот асортиман на услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Продукцијата на видео со повеќе камери е главниот фокус на evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion. Се користат професионални камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на театарски претстави, концерти, читања ...

Во видео снимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично, секако се користат неколку камери. Ако многуте области од сценската изведба треба да се снимаат на видео од различни перспективи, ние го користиме методот со повеќе камери за да го направиме тоа. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. Ова ја намалува работната сила и трошоците бидејќи едно лице може да контролира повеќе камери.
ТВ и видео извештаи за радио и интернет стриминг

Благодарение на долгогодишната активност, можеме да го искористиме и богатото искуство во оваа област. Во текот на годините беа произведени и емитувани стотици видео-прилози и ТВ-прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат актуелни информации и вести, социјални настани, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет и многу повеќе. Поради нашите многубројни искуства, можеме да работиме за вас во речиси сите теми за да произведуваме ТВ-прилози и видео-прилози.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од задачата, неколку камери се користат и за интервјуа, настани за дискусија и тркалезни маси. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Секогаш се неопходни повеќе од две камери кога станува збор за интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Видео монтажа, прилагодување на видео, аудио монтажа

Се разбира, не е доволно само снимање концерти, настани, интервјуа и дискусии итн. Следниот чекор по снимањето на видеото е сечење видео или уредување видео. Важен дел од уредувањето видео материјал е прилагодување и мешање на саундтракот или аудио траките. Интеграцијата на дополнителен текст и материјал за слики, како и интеграција на логоа и замаглувања, исто така се случува за време на уредувањето на видеото. Доколку сакате да се интегрира видео материјал од вас или од други извори, добредојдени сте да го поднесете ова. Аудио записите од концертните снимки исто така може да се ремиксираат и ремастерираат.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. Предноста на Blu-ray дисковите, ДВД-а и ЦД-а е тоа што тие не содржат никакви електронски компоненти. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Резултати од повеќе од 20 години креативен процес
Загрозени, измачени, трауматизирани - Мисли на граѓанин - Гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Загрозени, измачени, трауматизирани - гласот на ... »
Интервју со окружниот администратор Гец Улрих и современиот сведок Ханс-Петер Милер за успешната реставрација и церемонијалното ослободување на мостот во Гросјена на Унштрут по штетите од поплавите.

Во едно интервју, окружниот администратор Гец Улрих ... »
Треба уште многу мртви! – Граѓанскиот глас на округот Бургенланд

Треба уште многу мртви! – Мислење на граѓанин од ... »
Барање до локалната политика - Жител на областа Бургенланд

Барање до локалната политика - писмо на жител - ... »
Ракометна игра: HC Burgenland II против Landsberger HV во Плота (Вајсенфелс, Наумбург) снимен во 4K/UHD, со сите казни од 2 минути и жолти картони

HC Burgenland II vs Landsberger HV, ракометен натпревар снимен во ... »
Винската милја во Бад Кесен и Росбах привлече бројни посетители кои можеа да се восхитуваат на новите знаци за лозјата. Здружението на винарите на Зале-Унштрут и Винската кралица беа таму и беа подготвени да одговорат на сите прашања. Окружниот администратор Гец Улрих исто така присуствуваше на настанот и даде изјава.

Инаугурацијата на новата ознака за лозјата беше ... »
Дали навистина ги разбираме нашите деца? Разговор со детскиот психолог Др. медицински Карина Хинцман од клиниката Асклепиос во Вајсенфелс

Детска психологија, интервју со Др. медицински ... »
Прес-конференција SSC ​​Saalesportclub Weissenfels Review Insights Outlook Дел 1

SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Retrospectives Insights Outlooks ... »
Интервју со Тиемо фон Крејц: Како тој го дизајнира Руделсбург како место за култура и гостопримство

Откријте го Наумбург: Руделсбург како врв во областа ... »
ТВ репортажа: Ракомет во 4K/UHD - HC Burgenland против SV 04 Plauen Oberlosa во горната лига на областа Бургенланд.

Внимание на ракометните фанови: HC Burgenland vs. SV 04 Plauen ... »
Дирк Лоренц, основачот на граѓанската иницијатива Флут 2013 во Цајц, во интервју зборува за предизвиците и успесите на иницијативата.

Дирк Лоренц во разговор за потеклото и целите на ... »
ТВ-извештај за презентација на извештајот на комисијата за јаглен во аудиториумот на Универзитетот Мартин Лутер Хале-Витенберг, интервју со Клаудија Далберт (министер за животна средина Саксонија-Анхалт), Рајнер Приген (член на комисијата за јаглен).

Телевизиски извештај за дискусијата за ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion на други јазици
gaeilge ▸ irish ▸ irski
tiếng việt ▸ vietnamese ▸ فيتنامي
shqiptare ▸ albanian ▸ Αλβανός
dansk ▸ danish ▸ Дани
日本 ▸ japanese ▸ اليابانية
فارسی فارسی ▸ persian farsia ▸ Перс Фарс
română ▸ romanian ▸ 루마니아 사람
türk ▸ turkish ▸ турецкий
беларускі ▸ belarusian ▸ wit-russies
suid afrikaans ▸ south african ▸ afrika kidul
malti ▸ maltese ▸ мальтійська
polski ▸ polish ▸ поляк
français ▸ french ▸ γαλλική γλώσσα
eesti keel ▸ estonian ▸ estisk
slovenský ▸ slovak ▸ slovacă
íslenskur ▸ icelandic ▸ アイスランド語
português ▸ portuguese ▸ পর্তুগীজ
english ▸ anglais ▸ englanti
Русский ▸ russian ▸ vene keel
azərbaycan ▸ azerbaijani ▸ azerbaidjan
español ▸ spanish ▸ espanhol
basa jawa ▸ javanese ▸ جاوه ای
հայերեն ▸ armenian ▸ armeno
ქართული ▸ georgian ▸ seoirseach
Монгол ▸ mongolian ▸ mongol
македонски ▸ macedonian ▸ मेसीडोनियन
עִברִית ▸ hebrew ▸ hebrejski
čeština ▸ czech ▸ tschechesch
lietuvių ▸ lithuanian ▸ litevský
slovenščina ▸ slovenian ▸ esloveno
Српски ▸ serbian ▸ szerb
hrvatski ▸ croatian ▸ kroatisch
हिन्दी ▸ hindi ▸ ヒンディー語
한국인 ▸ korean ▸ κορεάτης
norsk ▸ norwegian ▸ norweski
عربي ▸ arabic ▸ арапски
中国人 ▸ chinese ▸ người trung quốc
italiano ▸ italian ▸ ítalska
Ελληνικά ▸ greek ▸ griego
қазақ ▸ kazakh ▸ kazakh
bugarski ▸ bulgarian ▸ bulgarsk
latviski ▸ latvian ▸ латиська
magyar ▸ hungarian ▸ hongaars
suomalainen ▸ finnish ▸ finski
bosanski ▸ bosnian ▸ ボスニア語
українська ▸ ukrainian ▸ ukrainisch
lëtzebuergesch ▸ luxembourgish ▸ ლუქსემბურგული
deutsch ▸ german ▸ német
svenska ▸ swedish ▸ स्वीडिश
বাংলা ▸ bengali ▸ ბენგალური
bahasa indonesia ▸ indonesian ▸ indoneziečių
nederlands ▸ dutch ▸ holland


Энэ хуудсыг шинэчилнэ үү Yong Mejia - 2023.12.10 - 14:05:56