evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Video Produksioni i Koncertit Produksion video teatrale Talk Show Video Production


Faqja e pare Gama e ofertave Kërkesë për kuotim Projektet e përfunduara Personi kontaktues

Nga rezultatet tona të krijuara në mbi 20 vjet prodhim video.

Ndryshimi duhet të vijë nga vetë të...

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - incizim profesional i koncerteve, shfaqjeve teatrore, eventeve, bisedave me çmimin më të mirë në cilësi të lartë...
për publikim në TV, Web, Blu-ray Disc, DVDBuxheti i vogël, sfidë e madhe: A i mbani standardet tuaja të larta?

Shpesh këto gjëra nuk mund të arrihen njëkohësisht. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç, ne përdorim kamera të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit. Kushtet e kërkuara të ndriçimit nuk ndikojnë në cilësinë optimale të imazhit. Përdorimi i pjerrësive të programueshme të motorit mundëson kontrollimin e kamerave nga distanca dhe kështu kontribuon në kursimin e kostove duke minimizuar kostot e personelit.


Nga gama e shërbimeve tona

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Redaktimi i videos bëhet duke përdorur softuer profesional në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Video incizimi i shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur është aq e pasur saqë mund të prodhojmë raporte televizive dhe video për ju për të gjitha llojet e temave.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Ne gjithashtu përdorim kamera të shumta për të regjistruar intervista, tryeza të rrumbullakëta, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Në çdo rast kërkohen më shumë se dy kamera kur bëhet fjalë për regjistrimin video të intervistave dhe bisedave me disa persona. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Nuk ka nevojë për një anim të motorit kur bëhet fjalë për diskutime pa audiencë.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Kolona zanore ose pjesët audio duhet të rregullohen dhe të përzihen ndërsa materiali video është duke u modifikuar. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të veçanta ndaj mediave të tjera të ruajtjes, dhe jo vetëm për arkivim. Siguria e të dhënave në disqet USB, kartat e memories dhe hard disqet nuk është e garantuar përgjithmonë. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Nga rezultatet tona nga mbi 20 vjet prodhim video
Konferenca për shtyp SSC Saalesportclub Weissenfels rishikon pikëpamjet e pjesës 2

Pjesa 2 SSC Saalesportclub Weissenfels Konferenca për shtyp Shqyrtime ... »
Open Neuland Zeitz - qytete të vogla, skena e madhe - në Zeitz

Hapni Neuland Zeitz - në Zeitz - raport ... »
Corona Hits Medley - Yann Song King - Opinionet nga distrikti Burgenland.

Corona hits medley - Yann Song King - Zëri i qytetarëve të ... »
Ëndrra për violinë - lexim nga autori Andreas Friedrich - në bibliotekën e qytetit Hohenmölsen

Andreas Friedrich - Ëndrra violine - Lexim në Bibliotekën e qytetit ... »
E gjithë kjo më tremb - nënshtrimi me mendime për efektet e masave të koronës.

E gjithë kjo më frikëson - Mendime për vaksinimin - Zëri i ... »
Bëhuni i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Bëhuni i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! - Bisedë me Ronald ... »
Raport televiziv për shtëpinë romane në Bad Kösen në rrugën romane - intervistë me Kristin Gerth, asistente kërkimore në Muzeun e Naumburgut.

Portreti i shtëpisë romane në Bad Kösen në rrugën romane, në ... »
Lauterbach në një shëtitje të së hënës - zëri i qytetarëve të distriktit Burgenland

Lauterbach në një shëtitje të së hënës - mendimi i ... »
Teatri Naumburg, shfaqje -Nora ose shtëpi kukulle- video incizim

Video incizim i shfaqjes -Nora oder ein Puppenheim- në Teatrin ... »
Koncepti i jetesës Streipert Stossen Naumburg Burgenlandkreis dizajn individual i dhomës së ndenjes 4K

Koncepti i jetesës Streipert, video me imazh, dizajn i hapësirës individuale ... »
Unë u hodha nga pista - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Unë u hodha nga pista - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Si i shkatërroni njerëzit?

Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis - Si i shkatërroni ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion pothuajse kudo në botë
română • romanian • rumänesch
eesti keel • estonian • エストニア語
português • portuguese • португал
Русский • russian • ruso
suid afrikaans • south african • Паўднёваафрыканскі
english • anglais • engleski
हिन्दी • hindi • هندی
Српски • serbian • serbneska
slovenský • slovak • slovak
suomalainen • finnish • phần lan
polski • polish • польський
bahasa indonesia • indonesian • Ινδονησιακά
беларускі • belarusian • Λευκορωσική
íslenskur • icelandic • আইসল্যান্ডিক
বাংলা • bengali • bengalce
hrvatski • croatian • người croatia
norsk • norwegian • норвег
Ελληνικά • greek • grčki
македонски • macedonian • მაკედონელი
basa jawa • javanese • javanska
հայերեն • armenian • armēņu
gaeilge • irish • irsk
français • french • francuski
қазақ • kazakh • الكازاخستانية
latviski • latvian • łotewski
عربي • arabic • arab
türk • turkish • turecki
한국인 • korean • korea keel
azərbaycan • azerbaijani • ázerbájdžánský
español • spanish • spanjisht
tiếng việt • vietnamese • вьетнамский
فارسی فارسی • persian farsia • persiese farsia
shqiptare • albanian • albanac
ქართული • georgian • gruziński
日本 • japanese • yapon
中国人 • chinese • chinese
deutsch • german • němec
italiano • italian • ítalska
lëtzebuergesch • luxembourgish • luksemburski
lietuvių • lithuanian • ლიტვური
українська • ukrainian • ukrainia
nederlands • dutch • холандски
magyar • hungarian • ハンガリー語
svenska • swedish • ruotsin kieli
bugarski • bulgarian • bulgaria
čeština • czech • tcheco
Монгол • mongolian • মঙ্গোলীয়
malti • maltese • maltesesch
slovenščina • slovenian • sloven
עִברִית • hebrew • hebrajski
bosanski • bosnian • боснійський
dansk • danish • orang denmark
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të lirë dhe të pavarur të videove në Evropë. Këta prodhues video përfshijnë gjithashtu Hildesheim Videoproduktionen .

Редакція цієї сторінки Angelo Adamou - 2023.03.26 - 19:12:04