evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Video Regjistrimi i Koncertit Regjistrimi i Videos së Talk Show Video regjistrimi i koncertit


Faqja e pare Gama e shërbimeve Çmimet Projektet e përfunduara Kontaktoni

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove

Ne jemi të përkushtuar për zhvillimin e kopshteve shkollore në...


Ju lutemi mbështesni videoproduksionet si kjo! ... »

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - regjistrim profesional i ngjarjeve, konferencave, koncerteve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore me çmimin më të mirë në cilësinë më të lartë...
për publikim në ueb, TV, në disk Blu-ray, DVDKërkesa të larta kundrejt buxhetit të vogël?

Zakonisht është e pamundur të kombinohen të dyja. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Kamerat që përdorim janë modele moderne të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi optimale të imazhit edhe në kushte të vështira ndriçimi. Kësaj i shtohen kokat rrotulluese të programueshme, telekomanda ... kjo minimizon përpjekjet e personelit dhe redukton ndjeshëm kostot.


Këto janë ndër të tjera shërbimet tona

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Prodhimi i videos me shumë kamera është fokusi kryesor i evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Video incizimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Ne përdorim kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është gjithashtu partneri juaj për CD, DVD dhe disqe Blu-ray në sasi të vogla. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Meqenëse disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë komponentë elektronikë, kjo dobësi e mundshme dhe shkaku i humbjes së të dhënave mungon. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Nga rezultatet tona nga mbi 20 vjet prodhim video
LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

LIGJI THEMELOR, JO FALEMINDERIT? - Ralph Boes në Naumburg - Një letër nga ... »
Demo / shëtitje, kritika mediatike, Kurt Tucholsky, Weissenfels, Dita e Unitetit Gjerman

Demonstrata / shëtitje, kritika mediatike, Kurt Tucholsky, Weissenfels, 3 tetor ... »
Koncepti i jetesës Streipert: Shëtitja e Pashkëve (video me imazh)

Shëtitja e Pashkëve në konceptin e jetesës së Streipert (video me ... »
Bastian Harper - I pëlqen të kërcejë (video muzikore)

Bastian Harper - video muzikore: Dashuria për të ... »
Krishtlindjet me oborr në Naumburg: Ardhja në oborre me reporteren e re Annica Sonderhoff dhe kryebashkiakun Bernward Küper

Naumburg në Ardhje: Krishtlindjet me oborr në oborre me një raport nga gazetarja e ... »
Mjeku - mendimet e një qytetari - zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Mjeku - Një banor i rrethit ... »
Unë e dënoj thellësisht luftën - Pamja e një banori të rrethit Burgenland

Unë dënoj thellësisht luftën - Një letër nga një qytetar i ... »
Operatori i sallonit të akullores - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Operatori i sallonit të akullores - zëri i qytetarëve të rrethit ... »
Corona godet medley - Yann Song King - nga distrikti Burgenland

Corona Hits Medley - Yann Song King - Pamja e një ... »
30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit - dua të them lirinë. Kërkimi për të dhëna - identiteti dhe ndryshimi

- Liria dua të them. Në kërkim të gjurmëve - identitet dhe ... »
"Kisha e manastirit në Schulpforte si një pikë kulmore kulturore: raport televiziv me intervista nga Maik Reichel dhe Thomas Schödel dhe një pasqyrë në punën e restaurimit me Stephanie Exner"

"Kryqi Triumfal dhe Dritarja Grisaille: Portreti i Kishës së Manastirit ... »
Një vrasës? - Mendimi i një punonjësi në sektorin e kujdesit në distriktin Burgenland

Një vrasës? - Mendimi i një punonjësi në shërbimin infermieror ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion në gjuhën tuaj
magyar   hungarian   ungeriż
中国人   chinese   čínsky
bosanski   bosnian   波斯尼亚语
svenska   swedish   orang swedia
español   spanish   իսպաներեն
bahasa indonesia   indonesian   indonéština
dansk   danish   դանիերեն
Монгол   mongolian   mongóilis
қазақ   kazakh   kazah
עִברִית   hebrew   ebraică
hrvatski   croatian   크로아티아어
bugarski   bulgarian   бугарски
basa jawa   javanese   javanska
हिन्दी   hindi   hind
slovenščina   slovenian   sloven
shqiptare   albanian   알바니아
فارسی فارسی   persian farsia   перська фарсія
gaeilge   irish   ιρλανδικός
suomalainen   finnish   finlandia
română   romanian   rumeenlane
azərbaycan   azerbaijani   aserbaídsjan
português   portuguese   ポルトガル語
polski   polish   פולני
ქართული   georgian   格鲁吉亚语
eesti keel   estonian   estonski
latviski   latvian   người latvia
slovenský   slovak   slovāku
malti   maltese   מלטזית
বাংলা   bengali   bengáli
Ελληνικά   greek   griechisch
македонски   macedonian   macedônio
한국인   korean   koreanisch
հայերեն   armenian   armenski
türk   turkish   טורקי
عربي   arabic   arabčina
norsk   norwegian   basa norwegia
suid afrikaans   south african   sydafrikansk
italiano   italian   italienesch
deutsch   german   जर्मन
Српски   serbian   सर्बियाई
nederlands   dutch   olandese
čeština   czech   tjekkisk
Русский   russian   russisch
íslenskur   icelandic   islandais
lietuvių   lithuanian   litevský
українська   ukrainian   ucraino
lëtzebuergesch   luxembourgish   luxemburgiska
tiếng việt   vietnamese   فيتنامي
日本   japanese   јапански
français   french   fransk
беларускі   belarusian   belarussu
english   anglais   英语
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një anëtar i rrjetit evropian të shumë prodhuesve të pavarur të videove. Këta anëtarë përfshijnë gjithashtu Zeitz Videoproduktion .

Cập nhật Surendra Iqbal - 2023.03.26 - 19:48:39