evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion prodhim video muzikore raportet video Prodhimi video i raporteve televizive


Faqja e pare Gama e ofertave Pasqyrë e kostos Nga referencat tona Kontaktoni

Rezultatet e punës sonë

Ky opsion është i hapur për këdo që dëshiron të...


Ju lutemi mbështesni videoproduksionet si kjo! ... »

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - mënyra më e mirë për të regjistruar koncerte, shfaqje teatrale, ngjarje, biseda...
për publikim në internet, TV, DVD, BluRay...Arritni rezultate mbresëlënëse me një buxhet?

Kjo zakonisht nuk shkon së bashku. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Përdoren kamera aktuale të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Si rezultat, cilësia optimale e imazhit është e garantuar edhe në kushte të vështira ndriçimi. Në varësi të situatës, përdoren rrotullues të programueshëm të panit të motorit. Kontrollueshmëria në distancë e arritur në këtë mënyrë minimizon shpenzimet e personelit dhe ul kostot për ju si klient.


Këto janë ndër të tjera shërbimet tona

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Një fushë kryesore e veprimtarisë së evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është regjistrimi i videove me shumë kamera dhe prodhimi i videos. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Materiali video është prerë në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Video incizimi i shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Ne përdorim kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Video raporte për televizion dhe internet

Në këtë fushë, gjithashtu, ne mund të mbështetemi në një përvojë të pasur të bazuar në shumë vite aktivitet. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Ne gjithashtu përdorim kamera të shumta për të regjistruar intervista, tryeza të rrumbullakëta, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Më shumë se dy kamera janë gjithmonë të nevojshme kur bëhet fjalë për intervista dhe biseda me disa njerëz. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave dhe diskutimeve nuk mjafton. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është gjithashtu partneri juaj për CD, DVD dhe disqe Blu-ray në sasi të vogla. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove
Punonjësit në spital - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Punonjësit në spital - mendimet e një qytetari - zëri i qytetarëve ... »
Duke folur me Nijan për derdhjen: Rrezik për të pavaksinuarit? - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Derdhja: rrezik për të pavaksinuarit? - Intervistë me Ninja - Zëri i ... »
Abuzimi narcisist - Intervistë me një qytetar nga rrethi Burgenland

Abuzimi narcisist - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të ... »
Koncert i drejtpërdrejtë i Ray Cooper në Kishën e Kalasë Goseck

Ray Cooper jeton në Kishën e Kalasë ... »
Video muzikore nga artisti Bastian Harper me titull Love to dance

Bastian Harper - Love to dance - video ... »
Të gjithë vendosin vetë - Një banor i rrethit Burgenland

Të gjithë vendosin vetë - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Pse njerëzit po dalin në rrugë? – Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Pse njerëzit po dalin në rrugë? - Një banor i rrethit ... »
Video incizim i shfaqjes -Nora oder ein Puppenheim- në Teatrin Naumburg

Teatri Naumburg, shfaqje -Nora ose shtëpi kukulle- video ... »
Vaksinimi i detyrueshëm për zonat mjekësore - Një banor i Burgenlandkreis

Vaksinimi i detyrueshëm për zonat mjekësore - mendimi i një qytetari nga ...»
Diskriminimi në shkolla - perceptimi i një banori të distriktit Burgenland

Diskriminimi në shkolla - Një banor i ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion botëror
dansk ⋄ danish ⋄ deens
bosanski ⋄ bosnian ⋄ ボスニア語
gaeilge ⋄ irish ⋄ iers
magyar ⋄ hungarian ⋄ Унгар
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ szlovén
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ indonesisk
malti ⋄ maltese ⋄ Мальтийский
عربي ⋄ arabic ⋄ arabo
hrvatski ⋄ croatian ⋄ kroat
čeština ⋄ czech ⋄ ceko
Монгол ⋄ mongolian ⋄ mongolų
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ güney afrikalı
Русский ⋄ russian ⋄ russisk
español ⋄ spanish ⋄ spaans
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ Азербайджанский
nederlands ⋄ dutch ⋄ nederlands
shqiptare ⋄ albanian ⋄ আলবেনিয়ান
svenska ⋄ swedish ⋄ шведскі
한국인 ⋄ korean ⋄ корејски
suomalainen ⋄ finnish ⋄ suomių
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ ісландская
polski ⋄ polish ⋄ pólsku
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ liuksemburgiečių
বাংলা ⋄ bengali ⋄ bengalese
slovenský ⋄ slovak ⋄ slovák
basa jawa ⋄ javanese ⋄ იავური
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ persneska farsía
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ hebrajų
қазақ ⋄ kazakh ⋄ cazaque
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ lithuania
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ grieg
italiano ⋄ italian ⋄ italiensk
english ⋄ anglais ⋄ إنجليزي
беларускі ⋄ belarusian ⋄ belarusian
українська ⋄ ukrainian ⋄ ukrainesch
deutsch ⋄ german ⋄ alemão
română ⋄ romanian ⋄ রোমানিয়ান
Српски ⋄ serbian ⋄ serbiska
français ⋄ french ⋄ fransız dili
македонски ⋄ macedonian ⋄ makedonia
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ Վիետնամերեն
ქართული ⋄ georgian ⋄ gruzijski
日本 ⋄ japanese ⋄ ژاپنی
中国人 ⋄ chinese ⋄ 中国語
հայերեն ⋄ armenian ⋄ სომხური
norsk ⋄ norwegian ⋄ norveški
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ хинди
português ⋄ portuguese ⋄ portekizce
latviski ⋄ latvian ⋄ lettesch
türk ⋄ turkish ⋄ турэцкая
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ болгарский
eesti keel ⋄ estonian ⋄ estonjan
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Partneri ynë është GERA, Bad Köstritz Film-, Medien-, Videoproduktion .

Uppdaterad av Manoel Dai - 2023.03.24 - 12:18:04