evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Prodhimi i video intervistës projektuesi i lëvizjes Produksion video teatrale


Faqja e pare Gama e shërbimeve Çmimet Referencat (përzgjedhja) Personi kontaktues

Nga rezultatet tona nga mbi 20 vjet prodhim video

Prodhimi video i koncertit live të Ray Cooper në Kalanë Goseck tani...

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - incizim profesional i koncerteve, shfaqjeve teatrore, eventeve, bisedave me çmimin më të mirë në cilësi të lartë...
për publikim në internet, TV, BluRay, DVDPak mjete financiare, por pretendime të mëdha?

Rrallëherë është e mundur t i kesh të dyja në të njëjtën kohë. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Përdoret gjenerata jonë e fundit e kamerave moderne me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Kushtet e vështira të ndriçimit nuk janë pengesë për cilësinë e imazhit të klasit të parë. Kamerat mund të kontrollohen nga distanca nëpërmjet përdorimit të pjerrësive të programueshme të motorizuara, duke ulur kostot duke minimizuar fuqinë punëtore.


Këto përfshihen midis shërbimeve të tjera

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është një nga kompanitë e pakta që ofron prodhim video me shumë kamera. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Regjistrimi me shumë kamera bën të mundur kapjen e zonave të shumta të ngjarjes nga këndvështrime të ndryshme në foto. Përdoren kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Video raporte për televizion dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Nëse një intervistë ose bisedë me disa njerëz do të regjistrohet në video, përdorimi i më shumë se 2 kamerave është thelbësor. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të veçanta ndaj mediave të tjera të ruajtjes, dhe jo vetëm për arkivim. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Meqenëse disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë komponentë elektronikë, kjo dobësi e mundshme dhe shkaku i humbjes së të dhënave mungon. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Nga rezultatet tona nga mbi 20 vjet prodhim video
Raport televiziv për punën e Monika Kaeding si ish-shefe e infermierisë në klinikën Burgenlandkreis në Zeitz.

Intervistë me Monika Kaeding, ish-shefe e infermierisë në klinikën ... »
-Wir zeitzen- titullohej një tjetër event si pjesë e Festivalit Mendl në Manastirin e Posës më 24 gusht 2019.

Më 24 gusht 2019 u quajt -Wir zeitzen- si pjesë e Festivalit Mendl në ...»
Vdekja e bletëve dhe vdekja e shpendëve në rrethin Burgenland: shfaqja e filmit në kinemanë Naumburg stimulon reflektimin

NABU Merseburg Querfurt: Shfaqja e filmit për vdekjen e bletëve dhe pasojat ... »
"Historia dhe vera në Freyburg (Unstrut): Raport televiziv për një turne në qytet me udhëzuesin e qytetit Günter Tomczak"

Vizita e qytetit në Freyburg (Unstrut) me Günter Tomczak (guidën e qytetit), ... »
Raport mbi ngjarjen fillestare të projektit Smart Osterland në Zeitz dhe rëndësinë e qasjeve inovative për të ardhmen e rajonit, me përshtypjet e ngjarjes dhe intervistat me pjesëmarrësit dhe organizatorët, duke përfshirë Prof. Dr. Markus Krabbes.

Vështrim mbi aktivitetet e planifikuara si pjesë e projektit Smart Osterland dhe ... »
Punonjësit në spital - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Punonjësit në spital - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve ... »
Ky është nxitim! - Një banor i rrethit Burgenland

Ky është nxitim! - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve ... »
Inaugurimi i urës pranë Haynsburg pas përmbytjes është një shenjë shprese dhe solidariteti në rajonin e Sautzschen. Në rihapjen, administratori i qarkut Götz Ulrich dhe kryebashkiaku Uwe Kraneis dëgjojnë një intervistë me Dipl.-Ing. Jörg Littmann, Drejtor Menaxhues i Falk Scholz GmbH, në lidhje me sfidat e veçanta të përfshira në restaurimin e urës.

Rihapja e urës pranë Haynsburg pas përmbytjes është një hap i ... »
Dje, atletët e suksesshëm u nderuan në bashkinë e Zeitz dhe u futën në librin e artë të qytetit, duke përfshirë klubin e kanoe, komunitetin e arteve marciale Ju-Jutsu Jodan Kamae dhe klubin e hipur dhe ngarje Zeitz-Bergisdorf.

Sportistët e suksesshëm u nderuan dhe u futën në librin e artë ... »
Amy, als leidenschaftliche Bildungswandlerin, Lernbegleiterin und Mama, spricht mit Christine Beutler über die spannenden Themen neuer Lernorte, Schulgründungen und den Transformationsprozess, durch den Eltern ihre innere Stärke finden.

Amy, die leidenschaftliche Bildungswandlerin, Lernbegleiterin und Mutter, erkundet zusammen ... »
Intervistë me Kerstin Steitz: Pse gjimnastika e fëmijëve është kaq e rëndësishme - Shefi i departamentit të SV Kickers Rasberg eV flet për rëndësinë e stërvitjes për fëmijët

10 vjet SV Kickers Rasberg eV: Si i bën sporti fëmijët të fortë - ... »
Sfidat ndërpersonale: ballafaqimi me opinione të ndryshme.

Ndryshimi i formimit të opinionit: Strategjitë për trajtimin e ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion globale
basa jawa » javanese » जावानीस
bosanski » bosnian » բոսնիերեն
Монгол » mongolian » mongolesch
română » romanian » rumunų
bugarski » bulgarian » bulgáiris
Ελληνικά » greek » հունարեն
suid afrikaans » south african » Паўднёваафрыканскі
polski » polish » polnesch
português » portuguese » portugalčina
dansk » danish » danese
magyar » hungarian » húngaro
español » spanish » espagnol
slovenščina » slovenian » স্লোভেনীয়
hrvatski » croatian » croat
lietuvių » lithuanian » 立陶宛语
বাংলা » bengali » bengaals
eesti keel » estonian » ests
tiếng việt » vietnamese » וייטנאמית
suomalainen » finnish » finlandese
中国人 » chinese » ჩინური
nederlands » dutch » belanda
íslenskur » icelandic » isländisch
हिन्दी » hindi » hindi
bahasa indonesia » indonesian » indonesisch
日本 » japanese » јапонски
azərbaycan » azerbaijani » azerbajdžanski
français » french » french
čeština » czech » tchèque
slovenský » slovak » slowakesch
Српски » serbian » srpski
Русский » russian » روسی
עִברִית » hebrew » tiếng do thái
հայերեն » armenian » アルメニア語
svenska » swedish » svediż
lëtzebuergesch » luxembourgish » Λουξεμβουργιανό
қазақ » kazakh » kazakh
македонски » macedonian » masedonies
українська » ukrainian » úkraínska
malti » maltese » мальтыйская
gaeilge » irish » írska
فارسی فارسی » persian farsia » Персиска фарсија
norsk » norwegian » basa norwegia
한국인 » korean » koreaans
shqiptare » albanian » Албани
latviski » latvian » lett
english » anglais » انگلیسی
türk » turkish » トルコ語
عربي » arabic » arabic
беларускі » belarusian » biélorusse
ქართული » georgian » Гүрж
italiano » italian » taliansky
deutsch » german » němec


UpDate Nga Yamada - 2024.02.23 - 11:03:42