evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Prodhimi video i raporteve televizive video intervistë Video Regjistrimi i Koncertit


Mirë se vini Shërbimet Pasqyrë e kostos Referencat (përzgjedhja) Personi kontaktues

Rezultatet e punës sonë

Kjo nuk na çon më...


Mbështetja juaj është e nevojshme! ... »

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - cilësia e lartë dhe çmimi më i mirë - incizim profesional i koncerteve, eventeve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore...
... për t'i publikuar në TV, internet, DVD, BluRay etj.Vetëm një buxhet i vogël, por ende standarde të larta?

Zakonisht kjo përjashton një mundësi. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Përdoren kamera aktuale me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit. Pavarësisht kushteve të vështira të ndriçimit, arrihet cilësia e imazhit të klasit të parë. Fakti që kamerat mund të përdoren nga distanca me anë të pjerrësive të programueshme të motorit çon në një reduktim të shpenzimeve të personelit dhe në këtë mënyrë në kursime të kostos.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ju ofron regjistrimin dhe prodhimin e videove me shumë kamera. Përdoren disa kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Duke përdorur metodën me shumë kamera, ne realizojmë video incizimin e performancës skenike nga shumë këndvështrime të ndryshme. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Video raporte për televizion dhe internet

Në këtë fushë, gjithashtu, ne mund të mbështetemi në një përvojë të pasur të bazuar në shumë vite aktivitet. Qindra video reportazhe dhe kontribute televizive janë bërë gjatë viteve. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Përpjekja teknike zvogëlohet nëse regjistrimi i videos është i diskutimeve pa audiencë.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Pjesët audio ose kolonat zanore duhet të shikohen dhe rregullohen kur modifikohet materiali video. Një prodhim i plotë video përfshin krijimin dhe integrimin e logove, blurbimeve dhe, nëse është e nevojshme, imazhit shtesë, tekstit dhe materialit video. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Siguria e të dhënave në disqet USB, kartat e memories dhe hard disqet nuk është e garantuar përgjithmonë. Meqenëse disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë komponentë elektronikë, kjo dobësi e mundshme dhe shkaku i humbjes së të dhënave mungon. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Rezultatet e punës sonë
"Në gjurmët e shtigjeve qiellore": raport televiziv nga Shtigjet e 7-të Qiellore Run në Arche Nebra me Waldemar Cierpinski dhe André Cierpinski

"Ngjarja e vrapimit të klasit të lartë": Raport mbi vrapimin e ... »
Intervistë dhe Leximi me Saruj / Bilbo Calvez - Imagjinoni që nuk ka më para! - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Leximi dhe intervista me Bilbo Calvez / Saruj - Imagjinoni që nuk ka më para! - ... »
Mendimi i një arkëtari nga distrikti Burgenland

Dorëzimi i një arkëtari nga distrikti ... »
Ky është nxitim! - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Ky është nxitim! - Intervistë me një qytetar nga rrethi ... »
Të dëgjosh në vend që të jesh i bindur - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Të dëgjosh në vend që të jesh i bindur - mendimi i një banori ... »
Corona kundër futbollit dhe klubeve sportive, Matthias Voss foli me Maik Zimmermann dhe Uwe Abraham nga SSC Weissenfels

Virusi korona kundër futbollit dhe klubeve sportive, Matthias Voss foli me Maik ...»
Mjeku i lartë në mjekësinë akute - mendimet e një qytetari - zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Mjek i lartë në mjekësinë akute - Një letër nga një qytetar ... »
Vrapimi dhe ngasja me skuter janë fokusi i duatlonit të 19-të të fëmijëve Zeitz, i cili zhvillohet në Altmarkt në Zeitz. Policia e trafikut Zeitz dhe departamenti i çiklizmit SG Chemie Zeitz mbështesin ngjarjen. Kryebashkiaku Christian Thieme dhe Carola Höfer janë gjithashtu atje, dhe një raport televiziv do të raportojë për të.

Vrapimi dhe ngasja me skuter janë fokusi i duatlonit të 19-të të ... »
Koncert i drejtpërdrejtë i Ray Cooper në Kishën e Kalasë Goseck

Koncerti i Ray Cooper unplugged drejtpërdrejt në kishën Goseck ... »
Dorëzimi i një gjyshe nga rrethi Burgenland

Letra nga një gjyshe nga rrethi ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion pa Kufij
polski • polish • poļu
magyar • hungarian • mađarski
azərbaycan • azerbaijani • ażerbajġani
íslenskur • icelandic • islännesch
lëtzebuergesch • luxembourgish • اللوكسمبرجية
english • anglais • 영어
فارسی فارسی • persian farsia • farsia peirsis
română • romanian • tiếng rumani
українська • ukrainian • ukrajinski
қазақ • kazakh • cazaque
lietuvių • lithuanian • ლიტვური
中国人 • chinese • kinesiska
Русский • russian • Руски
日本 • japanese • jepang
čeština • czech • češki
עִברִית • hebrew • heprealainen
italiano • italian • ítalska
বাংলা • bengali • bengálský
deutsch • german • ドイツ人
português • portuguese • פורטוגזית
türk • turkish • turečtina
slovenský • slovak • السلوفاكية
suomalainen • finnish • soome keel
Ελληνικά • greek • người hy lạp
македонски • macedonian • makedoonlane
basa jawa • javanese • Ġavaniż
dansk • danish • danski
bahasa indonesia • indonesian • الأندونيسية
عربي • arabic • 阿拉伯
eesti keel • estonian • estoński
հայերեն • armenian • arménsky
한국인 • korean • koreansk
gaeilge • irish • irisch
norsk • norwegian • ノルウェー語
slovenščina • slovenian • sloveens
ქართული • georgian • گرجی
हिन्दी • hindi • Хинди
bosanski • bosnian • בוסנית
shqiptare • albanian • albanees
latviski • latvian • латвиски
Српски • serbian • serb
français • french • prancis
malti • maltese • maltese
bugarski • bulgarian • bulharčina
hrvatski • croatian • chorwacki
suid afrikaans • south african • Өмнөд Африк
svenska • swedish • isveçli
tiếng việt • vietnamese • Վիետնամերեն
español • spanish • spænska, spænskt
nederlands • dutch • 荷兰语
беларускі • belarusian • bielorusso
Монгол • mongolian • mongoliska
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të pavarur të videove. Një partner tjetër është VIDEOPRODUKTION DORTMUND .

Denna sida har uppdaterats av Susana Prasad - 2023.03.23 - 08:15:06