evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Prodhimi i raporteve video prodhim video muzikore Regjistrim video me shumë kamera


Faqja kryesore Shërbimet Kërkesë për kuotim Referencat (përzgjedhja) Personi kontaktues

Nga referencat tona

Fokusi ynë është në optimizimin e cilësisë së jetës...

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - incizim profesional i koncerteve, shfaqjeve teatrore, eventeve, bisedave me çmimin më të mirë në cilësi të lartë...
... për t'i publikuar ato në TV, ueb, në BluRay, DVD.Përfitoni sa më shumë nga pak para pa sakrifikuar të drejtën?

Këto dy gjëra zakonisht nuk shkojnë së bashku. Sidoqoftë, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamerat e gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç që janë moderne. Kushtet e kërkuara të ndriçimit nuk ndikojnë në cilësinë optimale të imazhit. Përdorimi i pjerrësive të programueshme të motorit mundëson kontrollimin e kamerave nga distanca dhe kështu kontribuon në kursimin e kostove duke minimizuar kostot e personelit.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Prodhimi i videos me shumë kamera është fokusi kryesor i evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Video incizimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Regjistrimi i videos me shumë kamera bën të mundur regjistrimin e zonave të ndryshme të performancës nga këndvështrime të ndryshme. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Video raporte për televizion dhe internet

Nëpërmjet një aktiviteti shumëvjeçar, ne kemi edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Në çdo rast kërkohen më shumë se dy kamera kur bëhet fjalë për regjistrimin video të intervistave dhe bisedave me disa persona. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave, etj. është e kuptueshme vetëm njëra anë e medaljes. Një prodhim video nuk mund të përfundojë pa redaktim video. Pjesët audio ose kolonat zanore duhet të shikohen dhe rregullohen kur modifikohet materiali video. Një prodhim i plotë video përfshin krijimin dhe integrimin e logove, blurbimeve dhe, nëse është e nevojshme, imazhit shtesë, tekstit dhe materialit video. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

A keni nevojë për CD, DVD ose disqe Blu-ray në sasi të vogla? evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është partneri juaj. CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të veçanta ndaj mediave të tjera të ruajtjes, dhe jo vetëm për arkivim. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Rezultatet dhe rezultatet në lidhje me prodhimin e videos
Të dëgjosh në vend që të jesh i bindur - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Të dëgjosh në vend që të jesh i bindur - Një banor i rrethit ... »
Unë e dënoj thellësisht luftën - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Dënoj thellësisht luftën - Mendimet e një qytetari - Zëri i ... »
Një reportazh për xhirimet e filmit artistik të titulluar Vajza me duar të arta me Corinna Harfouch në Zeitz.

Video reportazh për xhirimet e filmit artistik The Girl with the Golden Hands me ... »
Turneu i Shën Nikollës për E-Youth dhe G-Youth: FC Rot-Weiß Weißenfels organizon një turne futbolli për fëmijë në ambiente të mbyllura

Turneu i futbollit të brendshëm FC Rot-Weiß Weißenfels për lojtarë ... »
Demonstrimi i iniciativës Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland në Naumburg për dorëzimin e katalogut të kërkesave

Iniciativa Die Bürgerstimme, demonstratë në Naumburg në distriktin ... »
Stefan Pöschel, zoti i rosave të gomës Zeitz, në një intervistë për garën popullore për fëmijë

Gara emocionuese dhe shumë argëtim për fëmijët në garën e ... »
Zhvillimi i një plani së bashku - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Zhvillimi i një plani së bashku - Mendimet e një qytetari - Zëri i ... »
Të gjithë vendosin vetë - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Të gjithë vendosin vetë - Mendimet e një qytetari - Zëri i ... »
Koncerti i 5-të i Ray Cooper në Kishën e Kalasë Goseck (pjesa 2)

Ray Cooper drejtpërdrejt në Kishën e Kalasë Goseck (Pjesa ... »
Bashkim, drejtësi dhe liri? - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Bashkim, drejtësi dhe liri? – Mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Operatori i sallonit të akullores - Një banor i rrethit Burgenland

Operatori i akullores - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve ... »
Rëndësia e Marshit Blücher në Zeitz për Bundeswehr-in: raport mbi stërvitjen dhe përgatitjet e rezervistëve për konkursin shtetëror, shoqëruar me një intervistë me kryetarin e grupit shtetëror për Shoqatën e Rezervistëve Saksoni-Anhalt, Hans Thiele.

Një ditë në jetën e një rezervisti: raport mbi stërvitjen dhe ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion pa Kufij
беларускі ▸ belarusian ▸ wäissrussesch
english ▸ anglais ▸ engleză
বাংলা ▸ bengali ▸ Բենգալերեն
Монгол ▸ mongolian ▸ मंगोलियन
slovenský ▸ slovak ▸ স্লোভাক
eesti keel ▸ estonian ▸ estonski
suomalainen ▸ finnish ▸ somu
hrvatski ▸ croatian ▸ kroatesch
한국인 ▸ korean ▸ coreano
čeština ▸ czech ▸ չեխ
português ▸ portuguese ▸ portugalski
Ελληνικά ▸ greek ▸ grčki
فارسی فارسی ▸ persian farsia ▸ farsça farsça
italiano ▸ italian ▸ italienska
latviski ▸ latvian ▸ ラトビア語
Српски ▸ serbian ▸ serbų
हिन्दी ▸ hindi ▸ hindi
norsk ▸ norwegian ▸ noors
Русский ▸ russian ▸ russe
lietuvių ▸ lithuanian ▸ lituanisht
magyar ▸ hungarian ▸ maďarský
azərbaycan ▸ azerbaijani ▸ azerice
中国人 ▸ chinese ▸ китайский язык
gaeilge ▸ irish ▸ írsky
bugarski ▸ bulgarian ▸ բուլղարերեն
українська ▸ ukrainian ▸ ukrainska
suid afrikaans ▸ south african ▸ آفریقای جنوبی
íslenskur ▸ icelandic ▸ ijslands
bosanski ▸ bosnian ▸ bosnia keel
basa jawa ▸ javanese ▸ javanese
lëtzebuergesch ▸ luxembourgish ▸ lucsamburgach
日本 ▸ japanese ▸ seapánach
tiếng việt ▸ vietnamese ▸ vietnamlane
עִברִית ▸ hebrew ▸ hebraisk
bahasa indonesia ▸ indonesian ▸ אינדונזית
македонски ▸ macedonian ▸ मेसीडोनियन
română ▸ romanian ▸ румынский
malti ▸ maltese ▸ maltezer
shqiptare ▸ albanian ▸ albanac
nederlands ▸ dutch ▸ галандскі
deutsch ▸ german ▸ alemão
ქართული ▸ georgian ▸ Гүрж
français ▸ french ▸ perancis
қазақ ▸ kazakh ▸ kazachs
عربي ▸ arabic ▸ arapski
español ▸ spanish ▸ spuenesch
polski ▸ polish ▸ 抛光
dansk ▸ danish ▸ dinamarquês
svenska ▸ swedish ▸ سوئدی
türk ▸ turkish ▸ turk
հայերեն ▸ armenian ▸ tiếng armenia
slovenščina ▸ slovenian ▸ 슬로베니아
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të shumë prodhuesve video falas. Një tjetër prodhues i pavarur video është Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion .

Revisione della pagina effettuata da Leonard Sidibe - 2023.03.24 - 14:17:49