evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion video muzikore prodhim video Regjistrimi i videove të teatrit


Faqja kryesore Shërbimet tona Çmimet Projektet e përfunduara Na kontaktoni

Nga referencat tona

Flamuri nuk përfaqëson asgjë të rëndësishme për mua dhe nuk...


Mbështetja juaj për prodhime të tilla video! ... »

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - cilësia e lartë dhe çmimi më i mirë - incizim profesional i koncerteve, eventeve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore...
... për t'i publikuar në TV, ueb, në disk Blu-Ray, DVD.Buxheti i vogël, sfidë e madhe: A i mbani standardet tuaja të larta?

Zakonisht ju duhet të jepni përparësi sepse këto opsione janë reciprokisht ekskluzive. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Përdoret gjenerata jonë e fundit e kamerave moderne me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Kushtet sfiduese të ndriçimit nuk janë pengesë për cilësinë e shkëlqyer të imazhit. Pjerrëzat e programueshme të motorizuara lejojnë kamerat të përdoren nga distanca, duke reduktuar nevojën për staf dhe duke kursyer kostot.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

Prodhimi i videos me shumë kamera është fokusi kryesor i evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Ne përdorim kamera me telekomandë. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të operohen nga një person i vetëm. Kjo kursen shpenzimet e personelit për ju.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Nëpërmjet një aktiviteti shumëvjeçar, ne kemi edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Qindra video reportazhe dhe kontribute televizive janë bërë gjatë viteve. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Në varësi të detyrës, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, ngjarje diskutimi dhe tryeza të rrumbullakëta. Dy kamera ndonjëherë janë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person. Sigurisht, ne mbështetemi në metodën me shumë kamera për aq sa është një situatë interviste dhe bisede me disa njerëz. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

Ne mund t'ju ofrojmë prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Për sa i përket arkivimit, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë një sërë përparësish. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Nga referencat tona
Të gjithë vendosin vetë - Një banor i rrethit Burgenland

Të gjithë vendosin vetë - Mendimet e një qytetari - Zëri i ... »
Për fëmijët - mendimet e një qytetari - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Për fëmijët - Një letër nga një qytetar i rrethit ... »
"Katedralja e Naumburgut - një xhevahir i kulturës": reportazh televiziv mbi Vendin e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s me komente nga Dr. Holger Kunde dhe Henry Mill

"Përjetoni historinë nga afër": Një vizitë në ... »
Stefan Pöschel jep njohuri mbi përgatitjet dhe planifikimin e garës së 15-të të rosave të gomës Zeitz në Mühlgraben në Zeitz për pjesëmarrësit e rinj

Fëmijët nga shkollat ​​fillore dhe kopshtet konkurrojnë në garën e ...»
Publiku i Burgerstimme Burgenlandkreis në bisedë me Martin Papke (kryetar i bashkisë së qytetit Weissenfels)

Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis në bisedë me Martin Papke ... »
Unë jam duke shkuar për një shëtitje - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Unë po shkoj për një shëtitje - zëri i qytetarëve të rrethit ... »
Diskriminimi në shkolla - mendimi i një qytetari nga distrikti Burgenland.

Diskriminimi në shkolla – Zëri i Qytetarëve të Distriktit ... »
Festivali Mendl në Zeitz - Luther, Brecht & Frisch - dhe Michael Mendl ka fjalën e fundit - në manastirin françeskan

Martin Luther, BErtolt Brecht & Max Frisch - dhe Michael Mendl ka fjalën e fundit - Mendl... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion pothuajse kudo në botë
বাংলা ⋄ bengali ⋄ ბენგალური
polski ⋄ polish ⋄ polirati
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ słoweński
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ bulgare
slovenský ⋄ slovak ⋄ sllovake
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ الليتوانية
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ hindi
italiano ⋄ italian ⋄ 意大利语
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ Νοτιοαφρικανός
español ⋄ spanish ⋄ španielčina
dansk ⋄ danish ⋄ դանիերեն
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ լյուքսեմբուրգերեն
nederlands ⋄ dutch ⋄ Голландский
latviski ⋄ latvian ⋄ ラトビア語
Русский ⋄ russian ⋄ russisk
հայերեն ⋄ armenian ⋄ ارمنی
한국인 ⋄ korean ⋄ koreaans
norsk ⋄ norwegian ⋄ Νορβηγός
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ fars fars
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ वियतनामी
عربي ⋄ arabic ⋄ არაბული
čeština ⋄ czech ⋄ 체코 사람
ქართული ⋄ georgian ⋄ 조르지아 주 사람
magyar ⋄ hungarian ⋄ mađarski
Српски ⋄ serbian ⋄ სერბული
português ⋄ portuguese ⋄ portugis
malti ⋄ maltese ⋄ maltaca
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ orang yunani
gaeilge ⋄ irish ⋄ irlandez
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ indonésien
français ⋄ french ⋄ французскі
shqiptare ⋄ albanian ⋄ albanees
svenska ⋄ swedish ⋄ svéd
türk ⋄ turkish ⋄ turkų
Монгол ⋄ mongolian ⋄ mongólska
中国人 ⋄ chinese ⋄ चीनी
hrvatski ⋄ croatian ⋄ کروات
suomalainen ⋄ finnish ⋄ fins
english ⋄ anglais ⋄ engelsk
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ islandeze
deutsch ⋄ german ⋄ saksan kieli
eesti keel ⋄ estonian ⋄ эстонскі
basa jawa ⋄ javanese ⋄ იავური
română ⋄ romanian ⋄ 루마니아 사람
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ Εβραϊκά
қазақ ⋄ kazakh ⋄ казахский
bosanski ⋄ bosnian ⋄ bosnesch
македонски ⋄ macedonian ⋄ macédonien
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ azerbaïdjanais
беларускі ⋄ belarusian ⋄ bielorusso
українська ⋄ ukrainian ⋄ oekraïens
日本 ⋄ japanese ⋄ יַפָּנִית
evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion është pjesë e rrjetit të prodhuesve të lirë dhe të pavarur të videove në Evropë. Këta prodhues video përfshijnë gjithashtu HAMBURG - VIDEOPRODUKTION .

Страница је ажурирала Nan Miao - 2023.03.26 - 19:21:52