evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion

evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion Театарско видео снимање Концертна видео продукција Снимање видео за говор


Добредојдовте Нашите услуги Барање за понуда Преглед на проектот Контактирајте не

Од нашите референци

Гласот на граѓаните на округот Бургенланд,...


Ваша поддршка за вакви видео продукции! ... »


Иницијативата Die Bürgerstsmut Burgenlandkreis организираше демонстрација на 29 јануари 2022 година во Наумбург на пазарот. Меѓу другото, гласот на граѓаните е посветен на итен прекин на мерките за корона. Списокот со барања треба да им биде предаден на регионалните политичари на 29 јануари 2022 година. Сепак, ниту еден регионален политичар не дојде до предавањето. Не се појави ниту гувернерот.


evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
за издавање на ТВ, веб, Blu-ray диск, ДВДАмбициозни и покрај ограничените финансиски можности?

Ова обично не е компатибилно. Сепак, evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion е исклучок од правилото. Камерите што ги користиме се најновата генерација од истиот тип со големи сензори за слика од 1 инчи. Извонреден квалитет на сликата се постигнува при тешки услови на осветлување. Способноста за далечинско управување со камерите со помош на програмабилни навалувања на моторот овозможува намалување на трошоците со намалување на трошоците за персоналот.


Нашиот асортиман на услуги

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Главното поле на активност на evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion е снимање видео со повеќе камери и видео продукција. За вакви продукции користиме камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на театарски претстави, концерти, читања ...

Во видео снимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично, секако се користат неколку камери. Снимањето со повеќе камери овозможува снимање на многу области на настанот од различни перспективи на сликата. Се користат камери со далечинско управување. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. На овој начин, 5 или повеќе камери може да бидат контролирани од само едно лице. Цел настан може целосно да биде снимен од само едно лице.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Порасна богато искуство од многу години како видео новинар. Со текот на годините, неколку стотици видео репортажи и ТВ содржини се истражувани, снимени, монтирани и емитувани на телевизија. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео продукција на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од задачата, неколку камери се користат и за интервјуа, настани за дискусија и тркалезни маси. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Ако интервјуто или разговорот со неколку луѓе треба да се снима на видео, употребата на повеќе од 2 камери е од суштинско значење. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Потребното време може да се намали ако видео снимките се разговори и интервјуа без публика.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, не е доволно само снимање концерти, настани, интервјуа и дискусии итн. Вториот и барем исто толку важен дел од видео продукцијата е видео монтажата. Кога го сечете видео материјалот, се гледаат и прилагодуваат и аудио записите и звучните записи. Дополнителен текст, слика и видео материјал, како и замаглувања се исто така дизајнирани и интегрирани за време на уредувањето на видеото. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Можеме да ви понудиме производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите не само што нудат непобедливи предности во однос на архивирањето. УСБ-мемориските картички и хард дисковите имаат ограничен рок на траење. Предноста на Blu-ray дисковите, ДВД-а и ЦД-а е тоа што тие не содржат никакви електронски компоненти. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се најдобриот избор за продажба, подарување или архивирање музика и видеа како спомен.

Резултати и исходи во врска со видео продукцијата
Новогодишниот прием што го приреди градоначалникот на Вајсенфелс, Роби Риш, е посебен настан. Презентацијата на значките на честа и културната програма со мјузиклот „Робин Худ“ обезбедуваат ентузијазам. Министерката за Саксонија-Анхалт, Клаудија Далберт во својот говор апелираше до граѓаните да се вклучат во нивната заедница.

Новогодишниот прием што го приреди градоначалникот ... »
Интервју со Уте Радесток: Како родната природна градина Вајсенфелс ја преживеа бурата Фридерике

Бура во домашната природна градина Вајсенфелс: ... »
ТВ репортажа за 15-тиот Штадверке куп во мал фудбал, во кој најдобрите тимови во регионот се натпреваруваат во градското собрание во Вајсенфелс. Интервјуата со Матијас Хаук и Екарт Гинтер даваат увид во турнирот и неговата важност за масовниот спорт.

15. Куп на Штадтверке во мал фудбал во градското ... »
Сето ова ме плаши - гласот на граѓаните на Бургенландкрајс

Сето ова ме плаши - поднесување до областа ... »
Добар Божиќ во дворовите на Наумбург: Извештај од помладата репортерка Аника Сондерхоф и интервју со градоначалникот Бернвард Купер за време на сезоната на Доаѓањето

Младата репортерка Аника Сондерхоф известува за ... »
Концертот во живо на Вејд Фернандез во Бургвербен беше музички врв што ги освои срцата на публиката!

Концертот во живо на Вејд Фернандез во Бургвербен ... »
Мора да паднеме многу подлабоко! - Жител на областа Бургенланд

Мора да паднеме многу подлабоко! – Мислење на ... »
По стапките на Хајнрих Шуц: ТВ репортажа за концертната прошетка на 21-от музички фестивал Хајнрих Шуц во Вајсенфелс. Во интервју со Др. фил. Маик Рихтер можете да дознаете повеќе за композиторот и како неговата работа сè уште има влијание денес.

Звучни впечатоци во Вајсенфелс: ТВ репортажа за ... »
Тренерот Дагмар Ритер во интервју за важноста на младинските спортски настани во Веслачкиот клуб Вајсенфелс.

Младински спортови во областа Бургенланд: ТВ ...»
Лаутербах во понеделничка прошетка - гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Лаутербах во понеделничка прошетка - мислење на ... »evovi - Leipzig TV-, Medien-, Videoproduktion речиси насекаде во светот
türk » turkish » トルコ語
Русский » russian » الروسية
bugarski » bulgarian » বুলগেরিয়ান
հայերեն » armenian » Јерменски
عربي » arabic » arabisk
ქართული » georgian » גרוזינית
עִברִית » hebrew » यहूदी
hrvatski » croatian » xorvat
suomalainen » finnish » finlandez
lëtzebuergesch » luxembourgish » luxemburgsk
українська » ukrainian » ukrainesch
Ελληνικά » greek » יווני
dansk » danish » دانماركي
deutsch » german » gjermanisht
svenska » swedish » swedish
فارسی فارسی » persian farsia » persian persian
bosanski » bosnian » البوسنية
français » french » fransk
íslenskur » icelandic » islännesch
bahasa indonesia » indonesian » indoneziya dili
中国人 » chinese » кинески
slovenščina » slovenian » slovenski
română » romanian » rumänesch
english » anglais » अंग्रेज़ी
lietuvių » lithuanian » litevský
português » portuguese » პორტუგალიური
nederlands » dutch » walanda
gaeilge » irish » İrlandalı
беларускі » belarusian » 白俄罗斯语
basa jawa » javanese » javanska
日本 » japanese » japonés
latviski » latvian » người latvia
norsk » norwegian » նորվեգական
italiano » italian » italienesch
español » spanish » испан
malti » maltese » मोलतिज़
Монгол » mongolian » mongolialainen
eesti keel » estonian » estonština
azərbaycan » azerbaijani » Азербайджанська
Српски » serbian » szerb
slovenský » slovak » slovakk
हिन्दी » hindi » hiondúis
shqiptare » albanian » albánský
suid afrikaans » south african » sudafricano
한국인 » korean » Солонгос
čeština » czech » チェコ語
македонски » macedonian » masedonies
polski » polish » pools
বাংলা » bengali » bengalski
қазақ » kazakh » kazašský
tiếng việt » vietnamese » vietnameze
magyar » hungarian » ungarsk


به روز شده توسط Jacques Solomon - 2023.09.25 - 22:23:58